Workation, або “робота не вовк, в ліс не втече”
Отже, workation. Ви вже, мабуть, здогадалися, як воно розшифровується? Якщо так, вітаємо – ми на одній хвилі і текст далі є точно для вас. Якщо ні – то тим більше, бо поєднання слів “work” та “vacation” це вибухова суміш!
Всі ми хоча б раз у житті втомлювались від своєї роботи. Емоційне вигорання, перевантаження, фізичне та моральне виснаження – все це стає причиною стресу, зниження працездатності працівників та великої плинності кадрів у компаніях.
Harward Business Review проаналізували General Social Survey 2016 і зробили шокуючі висновки: кількість людей, які повідомляють, що вони постійно виснажені є вдівічі більшою, ніж 20 років назад! Близько 50% людей стверджують, що вони постійно або часто втомлені на роботі. Це вражаюча та сумна статистика – і вона на 32% більша, ніж два століття тому.
“Як з цим боротись?” – запитаєте ви. “Workation!” – відповімо ми.
То що ж це таке і з чим його їдять?
Перш за все, це поєднання відпочинку на природі та роботи в офісі. Пам’ятаєте приказку – “робота не вовк, до лісу не втече”? Так от, це краз той варіант, коли до лісу вона і втікає)) Ну або в гори, чи на берег річки чи в іншу мальовничу місцину.
Також, фішка workation-у в тому, що для цього потрібен не лише красивий краєвид за вікном, а й надихаючий розумно продуманий простір, у якому буде комфортно як працювати, так і релаксувати і мріяти про нові горизонти.
Фактично, необхідний комплекс, який покриватиме як рекреаційні, так і робочі потреби. Тут ці два процеси (навчання та відпочинок) знаходять оригінальні шляхи поєднання, і, як наслідок – створюються принципово нові та творчі ідеї.
Окрім цього, в таких місцях круто проводити різноманітні події – навчання, тренінги, тімбілдінги, організовувати спільні корпоративні події, збиратись на стратегічні сесії, колективні брейншторми тощо.
Круто, правда?
Найголовніше, що зміна обставновки та якісно інше середовище допомагають вам по-іншому мислити, мозок звільняється від звиклих картинок довкола і ваш креатив починає працювати на повну. Ну а про емоційне перезавантаження, нові позитивні враження та незабутній надихаючий досвід і так зрозуміло.
Отож, ми вирішили протестувати ідею workation-у у нашому будиночку Cosmos Spacecraft та використати його як платформу/зону для навчання, розвитку, дозвілля, спілкування, роботи, зустрічей, рекреації, генерації ідей та розробки проектів.
У цьому нам допомогли засновники львівської дизайн-студії Hochu Rayu, які провели два чудових весняних дні разом із своїми колегами та сім’ями у Cosmos Spacecraft.
Наприкінці зустрічі ми попросили їх одним словом охарактеризувати досвід workation-у, і ось що ми отримали: “продуктивно”, “простір”, “переключення”, “greenpeace”.
Як бачимо, навіть таким творчим та креативним командам іноді необхідно виходити із своєї зони комфорту аби в принципово іншому середовищі у тісному зв’язку з природою перезавантажитись та отримати натхнення для нових ідей.
Ми у Cosmos Prefab віримо, що позитивні враження живлять творчість, дослідження невідомого веде до інновацій, а розум у невимушеності спроможний створювати свої найкращі роботи.
Саме тому нашою метою є надати професіоналам необхідне середовище та засоби, що живитимуть їхні власні амбіції та допоможуть зробити наступний крок у їхній власній подорожі — байдуже, працюють вони в офісі чи посеред весняного лісу.
Адже у цьому і полягає ідея workation – створити такі умови, аби відпочинок та робота не протиставлялися один одному, а навпаки гармонійно поєднувалися та підсилювали один одного.