Digital Detox – від’єднатись, щоб перезавантажитись

Метою появи мережі Інтернет та гаджетів був безперешкодний доступ до інформації, та з  кожним роком її обсяги в світі ростуть, зростає залежність людини від неї, і в той же час стає важче розібратися в потоці  даних. У цих  умовах постійного навантаження технологіями  з’являється digital detox ( цифровий детокс) як природне бажання людини обмежити свою залежність від цифрових потоків інформації та встановити здорові “відносини” з технологіями.

Справа  в тому, що безперервне проникнення високих технологій у наші життя, сім’ї, спальні, мозок, значно підвищує рівень стресу і робить нас менш пристосованими до звичайного людського спілкування. Зараз маркетологи і дослідники поведінки інтернет-користувачів стали активно оперувати терміном JOMO (joy of missing out) – задоволення від свідомого ігнорування подій, які не стосуються особисто тебе.

Бажання вберегти себе від непотрібної інформації – потреба людини епохи «постійно онлайн». Це стало настільки масовим, що в 2013 році термін digital detox був занесений в Оксфордський словник.

То що ж таке digital detox на практиці?

Цифровий детокс – це відпустка від технологій, час, який ви проживаєте лише в реальному світі . Він перестав бути просто ідеєю, а перетворився на справжню індустрію. Відкриваються готелі , започатковуються табори. Так, наприклад,  уже друге літо поспіль сотні людей з’їжджаються в каліфорнійський табір Camp Grounded для того, щоб відпочити від цифрового середовища. Тут заборонені будь-які цифрові пристрої, включаючи фото-і відеотехніку. Ніяких реальних імен, розмов про роботу, вік, зарплати або дедлайни. Ніякого фастфуду, алкоголю і наркотиків. Замість «Фейсбуку» пропонується фейс-арт, замість електронної пошти – звичайна поштова скринька. Обійдеться така цифрова детоксикація від $ 510 за зміну.

Дещо парадоксально, та справитись з непереборної владою смартфона також  може допомогти сам смартфон , точніше, спеціальні додатки для нього. Наприклад, додаток Digital Detox для Android від Charlie DeTar або Keepmeout  , який повністю блокує пристрій на певні години – 30 хвилин, 2 години, день, тиждень або навіть місяць. Ще один варіант, Headspace , навчить користувачів боротися зі стресами і втомою за рахунок простих, але дієвих уроків медитації. А  сервіс DeleteMe обіцяє видалити все, що з вами пов’язано, з найбільших баз даних, знищити будь-яку контактну, персональну і соціальну інформацію, а також всі ваші фотографії.

Вже кілька років  масовий анти-технологічний  рух тримається в топі трендів, виходити  з нього не збирається і пропонує охочим приєднатися  – в офлайн . За прогнозами глави Human Genome Project Франсіса Колінса, він триватиме аж до 2030 року.

I  саме під егідою Digital Detox родина Савицьких провела цілий вікенд у нашому COSMOS Spacecraft, заміському будинку для рефлексії, відпочинку, творчості, пошуку натхнення, спостерігання за навколишнім світом  та часу з близькими вам людьми.

Як і з багатьма іншими справами, з цифровим детоксом простіше впоратися, якщо поруч є друг , однодумець, а ще краще – твоя сім’я . По-перше, команда – це завжди стимул та підтримка . А по-друге, завдання digital detox – повернутися в реальність. Близька людина поруч – кращий спосіб це зробити.

Отже, на два дні родина повністю відмовилась від гаджетів. Вона досліджували будинок та навколишній світ,  багато спілкувалась, ходила на прогулянки….

Сам будинок охарактеризували як зручний, компактний і лаконічний ззовні, з наявністю багатьох прихованих ергономічних деталей , вбудованою технікою та смарт системою. Простір та його чудове інтер’єрне рішення давали відчуття легкості  та довершеності.

Спільні прогулянки лісом, та настільні ігри, які стали альтернативою комп’ютерним іграм, навчили дітей по-новому комунікувати один з одним . Вразило родину і відчуття єдності з природою, коли наче стаєш її елементом, і зоряне небо, і навіть така дрібниця, ніби-то неприємність, як провалитись по коліна в воду у болотце біля озера, стала джерелом  незвичних емоцій та новим досвідом для дітей….. справжній світ – за вікном будинку, а не в екрані гаджета.

На жаль, бурхливий науково-технічний прогрес перетворив різноманітні гаджети із друзів та помічників людини в поглиначів її часу, думок, емоцій,енергії та, зрештою, і самої людини вцілому. Ми стали залежні від “лайків” в соціальних мережах, від віртуальних формальних стосунків, втратили справжність і смак життя.

Перебування в такому будинку дає змогу зупинитись , по-справжньому побачити своїх коханих, дітей, батьків, відчути і почути їхні потреби. І як приємно, живучи серед природи,  одного з найкращих засобів для фізичного і духовного зцілення людини, неймовірного енергетичного ресурсу, разом насолодитись заходом сонця, шумом дерев, співом птахів!Сьогодні, на превеликий жаль, для багатьох людей ці прості речі є незрозумілими і, як їм здається, непотрібними.

Але, щоб зберегти цілісність самого себе, ми повинні повернутись до реального життя, навчитись справжності.

Будинок  якнайкраще сприяє цій меті. Усі його компоненти , від місця розташування будинку, відсутності інтернету і гаджетів до найдрібнішої деталі інтер’єру,  підсилюють і доповнюють один одного, створюючи максимальний ефект для гармонійного розвитку та зміцнення родини.