5 порад перед початком будівництва

Власний дім – це мрія багатьох. Люди хочуть мати своє місце сили та натхнення, яке буде робити їх та їхні сім’ї щасливими. Але в той момент коли людина нарешті наважуєтеся приступити до цієї благородної справи у неї виникає просто неймовірна кількість запитань як реалізувати власний задум і з чого взагалі починати.

Проаналізувавши загальні помилки організації процесу будівництва ми виокремили п’ять порад, які допоможуть вам не стати заручником власного будмайданчику.

1.Планування роботи у першу чергу!

В це важко повірити, але проект зведення дому також кваліфікують як успішний або не успішний. І ключовий критерій тут не лише той факт, що будинок стоїть і не розвалиться, але також важливо те, що його здали у запланований термін, загальні витрати не перевищують визначений бюджет більш ніж на 5%, а якість будівлі та кінцевий результат відповідають очикуванням власників.

Щоб досягнути всіх цих пунктів вам потрібно запланувати:

– Скільки часу ви готові виділити на організацію будівництва власного дому. І тут ми не маємо на увазі вашу залученість як прораба, а радше про вашу роль як головного менеджера який керує процесом від зародження ідеї до першої ночі у готовому будинку.

– Визначити максимальний бюджет, який ви готові витратити на будівництво дому. Це мабуть найголовніша відправна точка, від якої ви далі маєте продовжувати пошук ділянки та формувати завдання на створення проекту будинку.

– Розпланувати та забронювати роботу головних підрядників наперед. Якщо шукати виконавців по мірі надходення завдання, то зазвичай прийдеться підлаштовуватися під вільний час підрядників, або відтерміновувати. Найважливіше наперед забронювати час роботи архітекторів, конструкторів, дизайнерів, виробників будинку, головних бригад з майстрами.

2. Вибирайте ділянку не за ціною продавця, а за фактичними витрати на неї після купівлі.

Найважливіші критерії які варто розглядати при виборі ділянки:

Схил
Схил ділянки може впливати на вартість вашого проекту – будинок, розміщений на схилі, найімовірніше коштуватиме більше, ніж будинок на плоскій ділянці.

Сонце
Природне світло – безкоштовне, і чим більше його буде у домі, тим краще ви будете себе почувати (і менше електроенергії використовувати). Якщо у майбутньому ви плануєте встановлювати сонячні панелі чи колектори, то це також потрібно враховувати при виборі ділянки.

Ґрунт
Тип ґрунту може мати великий вплив на вартість будівництва. І навіть якщо ви провели геодезію ґрунтів, все рівно варто мати невелику кількість готівки в резерві для боротьби з потенційними сюрпризами, які ховаються під землею.

Комунікації
Ціна ділянки часто залежить від наявних комунікацій. Найперше перед покупкою варто визначити чи вода у місцевості придатна для споживання. Найпростіше це зробити поспілкувавшись з найближчими сусідами. Якщо каналізацію та подачу води можна зробити незалежними, то з документальним оформленням подачі світла можуть виникнути проблеми. Тому якщо на ділянці не проведена електроенергія варто дізнатися у Обленерго вашого регіону, яка процедура вас чекає і чи не має обмежень.

Під’їзд на ділянку
Якщо ви знайшли локацію, яка ідеальна по відчуттях, але нормального заїзду до місця розташування будинку немає, то спершу потрібно підрахувати скільки вартуватиме зробити під’їзд з залученням всієї техніки та матеріалу і вже потім приймати рішення про купівлю.

3. Хто б не проектував ваш дім, він має допомогти вам зрозуміти чого ви хочете.

Проект та планування будинку – це важливий стартовий етап. Згрубша існує два варіанти – це розробити з архітекторами власний проект будинку або купити готовий проект, який підходить до вашої ділянки.

Перевага першого варіанту в тому, що ви можете передбачити всі ваші потреби та створити дім для себе, мінусом є те, що це може зайняти досить багато часу і інколи занадто індивідуальні проекти є складними у майбутніх продажах нерухомості. Якщо ж купувати готовий проект будинку – це аж ніяк не убезпечить вас від внесення змін, але може суттєво зекономити час.

У будь-якому випадку перед вибором ваших майбутніх архітекторів чи виробників будинку, варто сформувати список ідей та побажань.

Є цілий ряд корисних інструментів для планування дизайну вашого будинку. Сайти, такі як Floorplanner та RoomSketcher, дозволяють створювати макетні планери. Якщо ви сумніваєтеся, можете взяти добрий старий графічний папір.

Також варто почати відстежувати ідеї дизайну, які вас надихають, і що ви хочете наслідувати. Подумайте про створення аккаунту на Pinterest, там ви точно знайдете щось для кожної кімнати вашого будинку, щоб потім подати приклади вашим дизайнерам.

4. Будьте чесними з собою коли визначаєте бюджет.

Після того як ви визначите скільки реально можете витратити на будівництво дому, (ключове в цій сумі не скільки коштує будинок чи не скільки ви б хотіли витратити, а ключовим є скільки ви можете собі позволити), варто приступати до планування бюджету.

За посиланням ви можете скачати приклад бюджету.

Головне не тільки запланувати бюджет але і контролювати його під час будівництва. Щоденні записи у підручних програмах на мобільному такі, як Andromoney, та щотижневі записи фактичних сум у бюджет допоможуть контролювати витрати та при виникненні непередбачених складових ви зможете приймати рішення що саме вам необхідно купувати, а з чим ви можете почекати.

5. Перевірте будівельника до початку робіт

Зробіть міні співбесіди для ваших потенційних підрядників. Це може бути одним з найважливіших рішень, оскільки крім самої технології яку пропонують виконавці, вам потрібно вибрати відповідальну команду, яка дотримується термінів та якісно виконує роботи.

Вибираючи будівельника, варто враховувати кілька факторів:

Відгуки
Перевірте минулу роботу будівельника. Чи були попередні клієнти задоволені? Не бійтеся запитати про минулі роботи, перш ніж підписати контракт.

Портфоліо
Подивіться в живу на деякі будинки, збудовані будівельником у минулому. Переконайтеся, що рівень якості високий.

Особистість
Як згадувалося вище, ви будете працювати з будівельником протягом довгого періоду часу. Переконайтеся, що він вам імпонує і у вас не буде виникати проблем у комунікації.

Ціна
По ціні потрібно провести дуже детальні переговори, уточнюючи всі деталі наперед і завжди варто вимагати від підрядників надіслати пропозиції з підрахунками ціни.

Надіємося наші поради допоможуть вам запланувати будівництво свого дому.